Уинипег Джетс изостават рано, не могат да се възстановят след загубата с 4-1 в Далас
Global News | 2024-03-01 | 05:56:04

Уинипег Джетс доминират в мачовете срещу опонентите си от Централната дивизия този сезон, с едно забележително изключение.

The Jets сега са 0-3 срещу Далас Старс след загуба с 4-1 в Тексас в четвъртък вечерта, в сравнение с 16-1-1 срещу останалата част от дивизията.

Старс заплашиха рано, когато Мейсън Марчмънт беше освободен при откъсване в третата минута на мача, но Конър Хелбуйк го обърна настрани.

Далас щеше да се качи на борда няколко минути по-късно, след като Коул Перфети обърна шайбата в своя край. Погрешно подаване извън дъските попадна върху стика на Джо Павелски, който прати шайбата ниско към Джейсън Робъртсън. Той влезе и победи Hellebuyck от близко разстояние за своя 20-ти за сезона.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

Това остана 1-0 до отметката 16:41, когато Павелски прехвърли точков изстрел през рамото на Хелбуйк, но звездите не свършиха дотук.

С малко по-малко от две минути до края, Логан Станковен отне шайбата на Мейсън Апълтън в неутралната зона. След като пренесе шайбата в края на Уинипег, последва блъсканица пред мрежата и в крайна сметка Станковен я вкара за третия си гол в едва четвъртия си мач в кариерата.

Резултатът остана 3-0. във втория период, преди нажежената силна игра на Джетс да заработи и при първия им опит в играта всъщност второто звено успя да свърши работата.

Николай Елерс “ изстрелът се отклони от защитник на Далас и се изплъзна отстрани на мрежата, където Владислав Наместников чакаше да вкара първия си гол от 13 мача, правейки 3-1 до 40 минути.

Далас имаше няколко добри шанса да увеличат преднината си при 5-на-3 през третия период, но Hellebuyck остана висок, задържайки отбора си в играта, но те не успяха да се доближат, преди Roope Hintz да подпечата мача с празна мрежа със 70 остават секунди.

Хелебуйк спря 32 удара при поражение, докато Джейк Йотингер направи 25 спасявания за победата.

Уинипег ще се завърне в игра в събота сутринта в Каролина, като шайбата падна малко след 11:30 ч.